TCM/Junior golf academy

Vítězství družstva GCB mezi moravskými tréninkovými centry mládeže (TCM) 

V neděli 1. října 2017 se na hřišti Sokrates Golf & Country Clubu na Kořenci odehrál již 11. ročník turnaje O putovní pohár Moravy, který je srovnáním mezi moravskými centry mládeže. Soutěží osmičlenná družstva ve 4 věkových kategoriích. Do celkového hodnocení se počítá 7 nejlepších výsledků.

Naše mladé družstvo startovalo ve složení: Ondřej Šustek, Petr Pololáník, Mariana Poláková, Tereza Zavřelová, Filip Drcmánek, Jan Pololáník, Robin Kotouček a Standa Pros.

Mezi 8 tréninkovými centry moravského regionu si naši hráči vedli nejlépe a zvítězili v celkovém součtu s náskokem 5 ran před druhým družstvem Golf Clubu Olomouc. Třetí skončil domácí Golf & Country Club Sokrates.

Všem hráčům patří poděkování za bojovný výkon na nelehkém kořeneckém hřišti.

Text + foto: Petr Vávrů

Kaskáda Kids Golf Tour 2016 presented by UAX! (Kaskáda 8.10.2016)

V sobotu 8.10.2016 se na Kaskádě odehrál poslední ze série turnajů Kaskáda Kids Golf Tour 2016 presented by UAX! pro děti z juniorských akademií Kaskáda.
I přes chladné podzimní počasí se turnaje zúčastnilo 47 dětí všech věkových kategorií.
Mezi nejmladšími dětmi (ročník 2010 a mladší), hrajícími jedno kolo akademie, byl opět nejlepší Eduard Moučka, který uhrál 27 ran, druhý skončil Nikolas Prokeš (31) a třetí Štěpán Hykel (34) - foto 1.

Starší děti (ročníky 2008 a 2009) hrály 2 kola akademie a z prvenství se radoval Daniel Sobotka (50 ran) před Adamem Lhotákem (51) a Davidem Janíkem (52) - foto 2.

Děti ročníků 2006 a 2007 hrály na „velkém" hřišti – 9 jamek devítky Železná z oranžových odpališť. S velkým náskokem zvítězil Tomáš Beck (41 ran), dívky na druhém a třetím místě uhrály shodně 47 ran a díky lepším závěrečným jamkám nakonec druhé místo obsadila Ester Otiepková, třetí skončila Natálka Schiková - foto 3.

Ročníky 2004 a 2005 hrály z červených odpališť a s nástrahami hřiště se nejlépe vypořádal Petr Pololáník, který přinesl 43 ran, druhá byla Tereza Zavřelová, která uhrála 48 ran a třetí Tomáš Sobotka s 52 ranami - foto 4.

Nejstarší děti (ročníky 2002 a 2003) hrály z odpališť žlutých – chlapci, a červených - dívky. Nejlépe si vedl Honza Pololáník – 39 ran, druhá Sára Falberová přinesla 47 ran, třetí Kaspar Tadeáš o dvě rány více – 49 ran - foto 5.

Při vyhlášení výsledků turnaje byli zároveň vyhodnoceni nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích v rámci celé turnajové série. Přehled vítězů je uveden níže:
Ročník 2010 a ml. – Eduard Moučka
Ročník 2008 a 2009 – David Matoušek
Ročník 2006 a 2007 – Tomáš Beck
Ročník 2004 a 2005 – Petr Pololáník
Ročník 2002 a 2003 – Sára Falberová - foto 6 a 7.

Děkujeme hlavnímu sponzorovi turnaje Radkovi Leskovjanovi a jeho společnosti UAX! za podporu celé série formou věcných cen pro nejlepší hráče jednotlivých turnajů i celé série.
Děkujeme také všem hráčům a rodičům za účast v turnajích a těšíme se se všemi na viděnou na dětských turnajích v příštím roce 2017!

Juniorské mistrovství Golf Clubu Brno 2016

V neděli 11. 9. se na Kaskádě odehrálo Juniorské mistrovství klubu. Hrálo se na tradiční „mistrovské“ osmnáctce Kamenná/Dřevěná. Hráči byli rozděleni celkem do 4 kategorií podle věku a hendikepu.

Pro nejmenší hráče ve věku 6-9 let byl vypsán turnaj na Železné devítce. Tito „benjamínci“ odehráli 9 jamek z dětských – oranžových odpališť.

V kategorii Benjamínků se zúčastnilo 16 hráčů a nejlepší byl Ondřej Urminský s 32 stablefordovými body, druhý skončil Eduard Moučka (25 stb.) a na třetím místě Jan Juráček (25 stb.) - foto 1.

Společné foto všech benjamínků - foto 2.

Ve společné kategorii chlapců a dívek 9 – 12 let, hrané na rány, si vítězné trofeje odvezli Petr POLOLÁNÍK (94 ran), Sofie HLINOMAZOVÁ (100 ran) a Klaudie VRBSKÁ (101 ran) - foto 3.

Ve společné kategorii 13 – 15 let (na rány) se z vítězství radoval Filip JAKUBČÍK (75 ran), druhá skončila Lenka NEBESKÁ (86 ran) a třetí místo obsadil Jan STANĚK (90 ran) - foto 4.

Společnou kategorii 16 – 18 let ovládl Zdeněk René POLIŠENSKÝ (76 ran) před druhým Vaškem KOTRBÁČKEM (78 ran) a třetím Markem DRCMÁNKEM (80 ran) - foto 5.

Ve vedlejší společné kategorii hráčů ve věku 10 – 18 let s klubovým HCP (37-54) byla nejlepší Kateřina Janíková, která uhrála 41 stablefordových bodů. Druhý Marek Faitz uhrál 27 st. bodů a třetí David Košik 25 st. bodů - foto 6.

Absolutními vítězi juniorského mistrovství se stali Filip JAKUBČÍK a Lenka SEDLÁČKOVÁ.

Ceny nejlepším předával prezident klubu Juraj Werner (na snímku s absolutním vítězem Filipem Jakubčíkem) - foto 7.

Všem hráčům děkujeme za účast i předvedenou hru a vítězům gratulujeme!

Text a foto: Petr Vávrů, GCB

 

Juniorské mistrovství Golf Clubu Brno 2015

V předposlední prázdninovou neděli 23. 8. se na Kaskádě odehrálo juniorské mistrovství klubu. Hrálo se na tradiční „mistrovské" osmnáctce Kamenná/Dřevěná. Hráči byli rozděleni celkem do 4 kategorií podle věku a hendikepu. Pro nejmenší hráče ve věku 6-9 let byl vypsán turnaj na Železné devítce. Tito „benjamínci" odehráli 9 jamek z dětských – oranžových odpališť.

V kategorii Benjamínků (celkem 6 hráčů) byl nejlepší Samuel Šichtař s 23 stablefordovými body, druhý skončil David Krejčí (22 stb.) a na děleném třetím místě byli Radim Partl a Eduard Moučka (oba 16 stb.).

• foto1: Společné foto všech benjamínků...
• foto2: První tři v kategorii chlapců a dívek 10 – 12 let 
• foto3: První tři ve společné kategorii 13 – 15 let 
• foto4: První tři ve společné kategorii 16 – 18 let 

Ve společné kategorii chlapců a dívek 10 – 12 let, hrané na rány, si vítězné trofeje odvezli Filip JAKUBČÍK (84 ran), Kryštof Jan VESELÝ (85 ran) a Adam BRUZL (87 ran).

Ve společné kategorii 13 – 15 let (na rány) se z vítězství radoval Vašek KOTRBÁČEK (77 ran), druhý skončil David MICHEK (78 ran) a třetí místo obsadil René Zdeněk POLIŠENSKÝ (80an).

Společnou kategorii 16 – 18 let ovládl Richard OLES (79 ran) před druhým Standou PROSEM (88 ran) a třetí Lenkou SEDLÁČKOVOU (89 ran).

Ve vedlejší společné kategorii hráčů ve věku 10 – 18 let s klubovým HCP (37-54) byl lepší z dvojice hráčů David Adam, který dosáhl 40 stablefordových bodů. Druhá Simona Cíglerová uhrála 33 stb.

Absolutními vítězi juniorského mistrovství se stali Vašek KOTRBÁČEK a Debora DOPITOVÁ.

Všem hráčům děkujeme za účast i předvedenou hru a vítězům gratulujeme!

Text a foto: Petr Vávrů, GCB       --->   Celý článek v PDF ke stažení...
 

Soustředění výkonnostní a rozvojové skupiny Golf Clubu Brno

V sobotu 5. dubna 2014 se v Golf Resortu Brno na Kaskádě uskutečnilo první letošní soustředění výkonnostní (VS) a rozvojové (RS) skupiny dětí Golf Clubu Brno. Soustředění se konalo pod vedením zkušených profesionálních trenérů Petra Moučky, Lukáše Horáka a Viléma Ráčka. Akce se zúčastnilo celkem 15 dětí z obou skupin. Přínosem pro mladší hráče jistě byla i účast Adama Studeného, který je lídrem extraligového reprezentačního družstva GCB a předním českým amatérským hráčem.

Během vlastního soustředění proběhly rozvičky, testy a soutěže v patování, hra na akademii a po obědě i hra na 9 jamek na devítce Dřevěná.

Podle hodnocení všech trenérů proběhlo soustředění bez problémů a bylo dobrým startem do letošní sezony.

V přiložené tabulce najdete výsledky jednotlivých hráčů v dovednostních soutěžích i v samotné hře. Za zmínku jistě stojí maximální dosažený počet za sebou jdoucích puttů Prokopa Vaška nebo 45 ran jedenáctiletého Honzy Šustka.

vysledky...

TCM/JUNIOR GOLF ACADEMY

Podporuje děti a mládež ve výuce a hře golfu. Na činnosti JGA se podílí všech 8 trenérů, kteří v Golfovém resortu Kaskáda působí.

Cíle

 • vyhledávání a výchova mladých hráčů golfu,
 • vytváření základny pro reprezentaci GCB, případně ČR,
 • zábava a náplň pro volný čas dětí,
 • budování budoucí členské základny GCB

Benefity

 • vstup na tréninkové plochy zdarma, (Kaskáda: DR, chipping, putting, 6jamková akademie / Driving range Žabovřesky)
 • míče při tréninku zdarma,
 • sleva 10% na individuální lekce s trenérem,
 • zvýhodněná cena roční permanentky do indoor haly – nad rámec tréninků,
 • turnaje pořádané pro členy JGA

Podmínky čerpání dotace TCM
Žádost o přidělení dotace na tréninky pro talentované hráče

Trenéři Kaskáda Golf Academy

Trenéři významně podporují aktivity resortu GCB:
podporují nábor nových hráčů a členů golfového klubu, dětí a juniorů a v určitém objemu hodin se zdarma účastní náborových akcí, vyučují v kurzech a akcích, které organizuje marketingové oddělení GRK, trénují děti v Junior Golf Academy, individuálně trénují své osobní žáky, koučují týmy GCB.

Jednotliví trenéři se profilují právě takovými směry, aby byli schopni pokrýt potřeby všech případných zájemců o golf, konkrétně tedy:

 • děti a juniory,
 • sportovní výkonnostní hráče,
 • rekreační hráče,
 • seniory,
 • ženy a dívky.

Trenéry KGA jsou:

 • Martin Laimar Head Pro
 • Petr Šafarčík Pro
 • Petr Moučka Pro
 • Ing. Lukáš Horák Pro
 • Miroslav Stehlík Pro
 • Tomáš Kadlec Pro
 • Vilém Ráček Pro
 • Jana Giacintova Pro

slidersub